Kezelési útmutató fából készült bútorokhoz

A fa melegséget sugároz és ápolása egyszerű. Dizájnos fa bútoraink segítségével behozhatja a természetet otthonába vagy éppen kertjébe. Nézze át kínálatunkat és rendelje meg kényelmesen otthonából modern fa bútorát. Megosztunk Önnel néhány egyszerű trükköt, amelyeknek a segítségével fa bútorai sokáig megőrizhetik eredeti minőségüket.

 

Hagyományos ápolás

Az olyan keményfa termékeket, mint a teakfa vagy a Yellow Balau, természetes olajtartalmuk megvédi a korhadástól és a kívülről rákerült olaj vagy a viasz alig tud a fa belsejébe hatolni. Viszont a gyártás módja miatt csiszolópor maradványok előfordulhatnak a felületen, azonban ezek általában az első esővel eltűnnek. Amennyiben ellenőrizni szeretné, hogy valóban nem találhatóak ilyen maradványok a fán, akkor egy nedves ronggyal mossa le a felületet, ha a rongy elszínezödik, akkor az első használat előtt javasolt egy gyors tisztítás.

A koszos fa asztalfelület egy kefével és egy kis szappanos vízzel óvatosan tisztítható. Javasolt ezt minden évben egyszer-kétszer megtenni. Amennyiben szükséges, akkor használhat nagynyomású tisztítógépet is, azonban a nyomás nem haladhatja meg a 60 bart, valamint mindig tartson a fa és a fuvóka között 30-40 cm távolságot.

A zsírfoltokat a legegyszerűbben dörzspapír óvatos használatával tudja eltávolítani. A tisztítás után a maradványokat mindenképp törölje le egy nedves ronggyal.

 

Különleges ápolás

Ha kerti bútorait a szabadban tartja és ezáltal folyamatosan ki vannak téve a napnak és az időjárás viszontagságainak, akkor érdemes a felületet évente egyszer enyhén csiszolni és tömíteni. Amennyiben bútorai védett helyen vannak, pédául tető alatt, akkor ezt az eljárást elég 2-4 évente megismételni.

Szükséges továbbá a csavarokat az első használat előtt majd utána évente újra meghúzni, mivel ezek idővel kilazulhatnak.

Horpadások javítása

Ezt a trükköt a bevonat nélküli fa felületek esetén lehet sikeresen alkalmazni. Horpadás vagy egyenetlenség könnyen keletkezhet a fán akár szállítás, akár a bútor átrakása közben. Az alábbi lépések követésével ezeket a hibákat gyorsan helyrehozhatja.

Vasalóra, egy kevés vízre és papírtörlőre, rongyra vagy egy kis darab anyagra lesz szüksége.

 

1. Öntsön egy kevés vizet a sérült részre, A vízcseppnek csak a javítandó részt kell lefednie.

 

2. Takarja le a vízcseppet a ronggyal és hagyja, hogy az felszívja a felesleges nedvességet.

 

3. Majd vasalja addig a fára helyezett rongyot, amíg az száraz nem lesz. Körkörösen mozgassa a vasalót és nyomja rá vele a rongyot a fára.

 

4. A víz felvételével a fa kitágul és felülete ismét sima lesz.

 

5. A folyamatot addig kell ismételni, amíg a horpadás teljesen eltűnik.

 http://fachhandelpro.com/templates/pflegeanleitung/7_hu.jpg

 

„Patina" illetve szürkülés/ezüstösödés

Amennyiben nem kezeli a fát, úgy az idővel veszít természetes olajtartalmából és egy ezüstös - úgynevezett patina - réteg keletkezik rajta. Ízléstől függ, hogy tetszik-e ez Önnek. Amennyiben ezt meg szeretné akadályozni, úgy lakkozza a fát. A megfelelő szer szakkereskedésekben kapható. Dörzsöljön egy keveset ebből egy szivacs segítségével a letisztított fára, majd szárítsa azt fel egy puha kendővel. Évente egyszer-kétszer szükséges ezt megismételni. Ez a kezelés nem befolyásolja semmilyen mértékben és irányban sem a kerti bútorok élettartamát.

 

Téli tárolás

A téli hónapok alatt ajánlott a fa bútorokat az időjárás viszontagságaitól óvni, ehhez legcélszerűbb azokat egy nem túl száraz helyen tárolni. A túl száraz levegő károsítja a fát és ahhoz vezet, hogy a bútort télen is olajozni, valamint különböző szerekkel kezelnie kell, amennyiben a patina képződést el szeretné kerülni.

news

Iratkozz fel exkluzív hírlevelünkre e-mail címed megadásával, és élvezd kedvezményeinket.